Loading...

Luokka 1A. Aikuismerkin kouluohjelma, avoin kaikille
Sija Ratsastaja Hevonen Talli Tulos -%
1 Ilona Erhiö Lancer Primus 66,500
2 Anna-Maria Kukkonen Percival J Primus 66,200
3 Nina-Maria Tigerstedt Fauna Primus 65,500
4 Minna Rapila Wilandra Primus 65,400
5 Natacha Silen Lancer Primus 64,700
6 Kati Rindell Percival J Primus 64,100
7 Noora Laaksonen Farruco G Primus 63,600
8 Sari Soini Armas Hacendoso Primus 63,000
9 Anu Surakka Farruco G Primus 62,800
10 Aino-Maija Strömberg Abraxa Peik 62,200
11 Nanette Hult Boras Primus 61,600
12 Samantha Roos-Tegengren Abraxa Peik 60,800
12 Lotta Pänkälä Fauna Primus 60,800
14 Susanna Tiainen Zizi M Peik 59,500
15 Krista Niemi Spectacular Peik 59,300
15 Iina Nisula Ilesh Peik 59,300
17 Ville Hallivuori Spectacular Peik 59,100
18 Riina Pitkänen Kaiser Peik 57,400
19 Elise Sastamala Lovinger Peik 56,500
20 Miia Karjalainen Zizi M Peik 53,800
21 Essi Silvennoinen Ilesh Peik HYL
Tuomarit:
Iia Wennerstand C
Memmu Koivisto M
Luokka 1B. Aikuismerkin kouluohjelma, avoin kaikille
Sija Ratsastaja Hevonen Talli Tulos-%
1 Maria Saastamoinen Lapsa Lulu Primus 66,500
2 Annika Westerholm Kabatsokk Peik 66,300
3 Nina Mellin Hella van Het Hobos Z Primus 65,700
4 Netta Auvinen Lord Sinclair Primus 64,600
5 Hanna Parviainen Cassino Peik 64,400
6 Mervi Kolehmainen Kabatsokk Peik 64,200
6 Jenni Hyvärinen Lapsa Lulu Primus 64,200
8 Katri-Liisa Pulkkinen Leksija Primus 63,600
8 Nora Latvakangas Clogheen Artic Primus 63,600
10 Lil Virtanen Vaneroy Cerloc Primus 63,400
11 Anne Laukia Ratira Peik 62,300
12 Eeva Tiainen Douglass D Peik 61,900
13 Maija Ryynänen Cassino Peik 61,700
14 Hannamaija Matila Hella van Het Hobos Z Primus 61,200
15 Outi Nummi Lakidors Peik 60,100
16 Leena Venho Lord Sinclair Primus 59,000
16 Piia Viitanen OJ Gobbacka 59,000
18 Oili Kotiranta Linholm’s Gutchi Gobbacka 58,700
19 Alisa Saavalainen Douglass D Peik 58,100
20 Carolina Arppe Dubajus Peik 57,100
21 Ulla Ikonen Dubajus Peik KESK
Tuomarit:
Jaana Suni-Lidberg C
Kirsi Tuominen H
Luokka 2. Helppo B:0 Juniorimestaruus, avoin junioriratsastajille
Sija Ratsastaja Hevonen Talli Tulos-%
1 Anni Salmi Ulfahrt Primus 67,200
2 Inkeri Haakana Ratira Peik 63,500
3 Liana Tilles Kin III Primus 63,200
4 Aino Seppä Lakidors Peik 62,300
5 Carolina Arppe Chilla Peik 60,600
6 Tinka Sundström OJ Gobbacka 58,800
7 Silva Laaksonen Ariela Espoo 58,600
8 Emilia Hagner Luxenburg Gobbacka 57,700
Tuomarit
Kirsi Tuominen C
Jaana Suni-Lidberg H
Luokka 3. A-merkki, Seniorimestaruus, avoin senioriratsukoille
Sijaluku Ratsastaja Hevonen Talli Tulos-%
1 Nina Timonen Ulfahrt Primus 66,019
2 Nafi Sagne Erthina Primus 65,741
3 Outi Junnikkala Leksija Primus 65,556
4 Hanski Lampen Concento Peik 65,000
5 Sari Lautanala Tay Malaysia Peik 64,074
6 Ellen Westerholm Concento Peik 63,981
7 Sari Sintonen Armas Hacendoso Primus 63,519
8 Lotta Rasiniemi Tay Malaysia Peik 63,333
9 Marja-Liisa Luomanpää Kin III Primus 62,407
10 Anna Marin Chilla Peik 62,037
11 Milja Kiljo Big Fella Espoo 61,667
12 Salla Vänttilä Elmar Peik 61,296
13 Tiia Harki Kaiser Peik 58,796
14 Adele Kujala The Drone Gobbacka 58,148
15 Anu Linna Lovinger Peik 54,444
16 Anni Rautiainen Elmar Peik HYL
Tuomarit
Memmu Koivisto C
Iia Wennerstand H
Luokka 1. 60 cm Minimestaruus, avoin kaikille
Sija Ratsastaja Hevonen Talli Tulos
1 Nelly Auvinen Chicano Peik 35,4
2 Louna Rouhiainen Kabatsokk Peik 34,6
3 Elli Allenius Herodes Peik 34,0
4 Julia Korpi-Anttila Prode Peik 33,6
5 Kristiina Ketola Lakidors Peik 33,5
6 Katri Spåre Elmar Peik 32,6
7 Kia Heimbürger Mountain Grace Primus 31,9
7 Ann-Sophie Stadigh Strainius Primus 31,9
9 Vilma Nurminen Robinson Peik 31,4
10 Carolina Cederberg Lakidors Peik 30,8
11 Carolina Arppe Kabatsokk Peik 30,7
12 Isa-Maria Vilkevuori Elmar Peik 30,4
13 Vilma Hyllinen Gandalf de Kalvarie Primus 30,4
14 Eerika Lipsanen El Greko Peik 29,8
15 Silva Laaksonen Ariela Espoo 29,7
16 Emilia Alanko Moyabbey Miracle Lady Primus 29,4
17 Melissa Yli-Jaakkola Laika II Peik 29,3
18 Samantha Roos-Tegengren Ratira Peik 28,9
18 Miia Karjalainen Chilla Peik 28,9
20 Tiia Harki Herodes Peik 28,7
21 Lotta Rasiniemi Lovinger Peik 28,1
22 Helmi Tikka Ariela Espoo 28,0
23 Emilia Nikkanen Obsidian Elf Primus 27,8
24 Minea Rissanen Berline Peik 27,6
25 Kaisla Tarus Berline Peik 27,1
25 Mari Asikainen El Greko Peik 27,1
27 Ville Hallivuori Lovinger Peik 26,2
28 Lilja Salovaara Leijonamielen Aslan Primus 25,6
29 Eevi Rönkkö Montana Primus 24,9
30 Hedy Granholm Chilla Peik 24,8
31 Lotta Laakkonen Moyabbey Miracle Lady Primus 24,4
32 Katja Kemppi Chicano Peik 23,9
33 Belinda Bergus Normandia Espoo 23,8
34 Tähti Metsola Clogheen Artic Primus 23,6
35 Sofia Silvennoinen Obsidian Elf Primus 23,5
36 Edith Stadigh Montana Primus 23,1
37 Helmi Metsola Percy Primus HYL
37 Bella Kajander Heidi Espoo HYL
37 Vilma Nissinen Heidi Espoo HYL
37 Ada Liikamaa Strainius Primus HYL
37 Tesla Hyväkkä Percy Primus HYL
37 Miina Kaipia Normandia Espoo HYL
37 Mervi Kolehmainen Ratira Peik HYL

Tuomarit: Nora Smolsky ja Anu Iivanainen

Luokka 2. 70 cm Ponimestaruus, avoin poniratsukoille
Sija Ratsastaja Hevonen Talli Tulos
1 Emma Kela Robinson Peik 32,8
2 Pinja Sintonen Else Johanna Primus 32,3
3 Sani Hytti Else Johanna Primus 31,9

Tuomarit: Nora Smolsky ja Anu Iivanainen

Luokka 3.  80 cm Juniorimestaruus, avoin junioriratsukoille
Sija Ratsastaja Hevonen Talli Tulos
1 Meri Ojala Ulfahrt Primus 33,2
2 Lilli Lagström Fauna Primus 30,2
3 Aino Kähkönen Erthina Primus 29,6
4 Vaula Vainiotalo Wilandra Primus 28,5
5 Helmi Nissilä Mountain Grace Primus 27,9
6 Wilma Silen Tay Malaysia Peik 27,8
7 Vilma Kaipia The Silver Lady Espoo 27,6
8 Emmi Kämppi Big Fella Espoo 27,5
9 Viivi Kiviniemi Lord Sinclair Primus 26,5
10 Liana Tilles Basillio AM Primus 26,2
11 Emma Kiss-Toth Lavinia Peik 25,0
12 Aada Forsgren Lancer Primus 24,5
13 Seela Koskinen Arissa Peik 24,3
14 Alisa Pänkälä Armas Hacendoso Primus 23,6
15 Iida Kurkela Big Fella Espoo 23,3
16 Aino Sarinko Arissa Peik 23,2
17 Emma Välimaa The Silver Lady Espoo HYL
17 Elise Kaivola Spectacular Peik HYL
17 Aino Seppä Kelly A Peik HYL

Tuomarit: Heli Simola ja Sanna Ylänne

Luokka 4. 80 cm Seniorimestaruus, avoin senioriratsukoille
Sija Ratsastaja Hevonen Talli Tulos
1 Iiris Hakaste Tay Malaysia Peik 32,2
2 Iitu Strömberg Concento Peik 30,5
3 Nina-Maria Tigerstedt Fauna Primus 30,2
4 Elise Sastamala Greenville WV Peik 29,4
5 Iina Nisula Greenville WV Peik 28,0
6 Päivi Nisonen Douglass D Peik 27,5
7 Maija Ryynänen Douglass D Peik 27,2
8 Sofia Tuuri Laika II Peik 27,2
9 Sonja Määttä Kaiser Peik 26,7
10 Anna Marin Kelly A Peik 25,1
11 Tiia Ahonen Lady Peik 24,4
12 Taru Savunen Gandalf Primus 24,3
13 Melissa Rissanen Lady Peik 23,9
14 Pia Holmberg Concento Peik 23,7
15 Katarina Andersson Zizi M Peik 23,6
16 Meeri Kataja Spectacular Peik 23,4
17 Jenni Tissola Lavinia Peik 18,5
18 Maikki Toskala Zizi M Peik HYL
18 Salla Vänttilä Kaiser Peik HYL

Tuomarit: Heli Simola ja Sanna Ylänne

Ystävällisin terveisin, Team Primus

Tallilla tapahtuu

Rataharjoitukset ja kilpailut

2021-07-05T09:12:03+00:00